Going. | Radzimir Dębski HOMMAGE Krzysztof Penderecki | Wrocław [ZMIANA DATY] - Narodowe Forum Muzyki

Radzimir Dębski HOMMAGE Krzysztof Penderecki | Wrocław [ZMIANA DATY]

19:00 | Poniedziałek, 12 lipca 2021

Narodowe Forum Muzyki

Koncert

od 100 zł

od 100 zł

Radzimir Dębski Hommage Krzysztof Penderecki

Radzimir Dębski zagra niezwykły koncert symfoniczny w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu - jednym z największych obiektów koncertowych w Europie Środkowej. W programie znajdą się jego własne kompozycja a także dzieła Krzysztofa Pendereckiego oraz utwory inspirowane muzyką Mistrza, jako wyraz hołdu dla jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów.

Radzimir Dębski konsekwentnie stara się wykorzystywać popularność zdobytą dzięki wygranej w konkursie na remix piosenki Beyoncé, czy własnej orkiestrowej interpretacji Historii Hip-Hopu, aby przyciągnąć jak największą publiczność do projektów symfonicznych. Jego utwór CRUX, napisany na zamówienie Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, przekroczył już milion wyświetleń na YouTube, co jest niezwykłym wynikiem w przypadku muzyki poważnej.

Na koncertach gromadzących kilkudziesięciotysięczną publiczność zawsze występował z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, zawsze też przemycał swoje poważne kompozycje, nigdy nie godząc się na żadne artystyczne kompromisy.

Tym razem Radzimir Dębski - absolwent wydziału kompozycji Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, podejmie się nie lada trudnego wyzwania. Przygotowuje program, w którym znajdą się jego własne kompozycje, dzieła Krzysztofa Pendereckiego oraz utwory inspirowane muzyką Mistrza.
Wykona je z MyOrchestra złożonej z najzdolniejszych młodych muzyków - studentów i absolwentów najlepszych uczelni artystycznych w Polsce, wyłonionych we współpracy z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. 

Orkiestrę poprowadzi dwóch dyrygentów: Maciej Tworek, na co dzień blisko współpracujący z Krzysztofem Pendereckim oraz Radzimir Dębski, który zadyryguje własnymi utworami, również premierowym, napisanym specjalnie na tę okazję.

Miejsce: Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego,
Plac Wolności 1

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej