Going. | Carla dal Forno + Mchy i Porosty • Lado w Mieście 2018 vol. 4 - Plac Zabaw / BarKa

Carla dal Forno + Mchy i Porosty • Lado w Mieście 2018 vol. 4

20:00 | Czwartek, 26 lipca 2018

Plac Zabaw / BarKa

Koncert

Free

Free

Na czwartym wieczorku festiwalu Lado w Mieście zagrają Carla dal Forno (po raz pierwszy w Polsce!) i Bartosz Zaskórski/Mchy i Porosty (nie po raz pierwszy!).

CARLA DAL FORNO

Głos Carli dal Forno jest niezwykłym instrumentem. Ma w sobie coś z miejskiego chłodu Anny Domino, Marine Girls, Anteny czy Helen Johnstone, czasem przywołując też gotycką intensywność, która spodobałaby się Nico albo Kendrze Smith. Głos jest doskonałym ucieleśnieniem emocjonalnie dwuznacznych piosenek dal Forno, których teksty zanurzone w codzienności obserwują i demaskują niewygodne prawdy.

Carla dal Forno rozpoczęła solową działalność po rozstaniu z Mole House – kultowym zespołem z Melbourne. W 2016 roku Australijka nagrała debiutancki album „You Know What It’s Like” z bezpośrednim popem przełamanym dubem i psychodelicznym folkiem, wykonanym z lo-fi post-punkowym zacięciem. Kolejny rok przyniósł EPkę „The Gardens”, którą podobnie jak „You Know What It’s Like” można by nazwać albumem DIY – dal Forno napisała, zagrała, zaaranżowała i zarejestrowała ją we własnej sypialni – ale nie oddałoby to muzycznych i technicznych walorów jej doskonałego, w pełni rozwiniętego dream popu.

https://web.facebook.com/carladalfornoyes/
https://blackesteverblack.bandcamp.com/album/you-know-what-its-like
https://www.youtube.com/watch?v=Az0aYh1CXhQ – „The garden”
https://www.youtube.com/watch?v=AXKVdaodENE – „Clusters”

MCHY I POROSTY

Pochodzący ze wsi Żytno producent i ilustrator Bartosz Zaskórski zajmuje się smutną muzyką taneczną oraz słuchowiskami o zdziczałych wsiach. Jego wydawnictwa ukazywały się nakładem wydawnictw Brutaż, Recognition Records oraz Pointless Geometry. Jego najnowszy album zostanie wydany przez kanadyjski Kikimora Tapes.

https://web.facebook.com/zbaskorski/
https://soundcloud.com/bartosz_zaskorski

Czwartek, 26.07.2018
Start koncertów o 20:00
Plac Zabaw & BarKa
Wstęp wolny!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej