
GTTF #27: Satin de Compostela / Eslabrava / Morgiana Hz / Szkoda22:00 | Czwartek, 25 lipca 2019BarKa
Koncerty
Free |
Free
|
Już 25 lipca widzimy się na Barce - przyjdźcie potańczyć i poczuć energie 4 wyjątkowych artystek
SATIN DE COMPOSTELA [live]
https://soundcloud.com/satindecompostela
https://www.mixcloud.com/satindecompostela
https://www.instagram.com/redlavvalamp
Producentka i djka dostarczająca muzykę, która dla uszu brzmi jak satyna w dotyku z dodatkiem przepastnych głębin katedralnych dzwonów wybijających południe w duszny, letni dzień w Santiago de Compostela. Przygoda z wydobywaniem dźwięków zaczęła się jeszcze w poprzednim wieku na pianinie w szkole muzycznej. W tym roku ukazała się jej debiutancka EP-ka 'After Touch Velocity' nakładem kasetowym w krakowskim labelu Nawia. Jej kawałki znalazły się w audycjach w Resonance Extra, Noods Radio czy Off Radiu Kraków. Członkini kolektywów Club Nature i The Palace zrzeszających artystów poszukujących eksperymentów w muzyce i performensie, z którymi występowała w tym roku w Paryżu, Bristolu czy Berlinie. W wolnych chwilach remiksuje Britney.
ESLABRAVA [live]
https://soundcloud.com/eslabrava
https://www.facebook.com/eslabrava
https://www.instagram.com/eslabrava/
Atomi Alexandra a.k.a. ESLABRAVA to raperka, piosenkarka i performerka z Buenos Aires, inspirująca się hip-hopem i miejską muzyką lat '00 i '10, reggaetonem, dancehallem i reggae. W 2016 roku dołączyła do nigeryjsko-brazylijskiego labelu Indigo Music, mieszkając wtedy w Sao Paulo. W 2018 zdecydowała się jednak na powrót do Buenos Aires, aby wyprodukować swój własny materiał. Obecnie jest w trasie po Europie, a już wkrótce ukaże się jej mixtape. Społeczność LGBTQ+ i scena undergroundowa nie przestaje domagać się jej live'ów - są pełne niesamowitej energii i świeżości. Podczas jej występów ciepło i seks przeplata się z mocnymi tekstami o jej doświadczeniach w różnych krajach Ameryki Południowej.
MORGIANA HZ [hybrid live / DJ set]
https://soundcloud.com/karolina_karnacewicz
https://www.facebook.com/djmorgiana
https://www.instagram.com/armika_hz
Muzyka jest dla niej wibracją, a dźwięki – strumieniami kolorów. W swoich sensualnych hybrydowych setach wykorzystuje różnorodne przedmioty i instrumenty – gramofony, mikrofony kontaktowe, kryształy, naturalne syntezatory i czujniki, a swoje niezwykłe brzmienie uzupełnia użyciem niekonwencjonalnych technik wokalnych i nagrywania binauralnego. Pejzaże dźwiękowe artystki eksperymentują z geometrią tańca – jej utwory rezonują z sercem ziemi, opierają się również na komacie pitagorejskim. Morgiana Hz w swoich performatywnych instalacjach eksploruje kolektywną energię i pielęgnuje moment współprzeżywania. Podczas swojej zeszłorocznej rezydencji w Nyege Tapes w Ugandzie, stworzyła osobisty i szamański live act „fleshy flower”, jak również projekt „ogniki” we współpracy z Slikback D'Njau, łączący zdekonstruowaną estetykę natury z intensywnym grime, gqom czy tribalem.
Morgiana Hz jest współorganizatorką licznych okołomuzycznych inicjatyw, takich jak za duszno, "muzyka mieszkalna" czy Emancypacja dźwiękiem / Sound Emancipation. Współpracowała również z artystami Dream Adoption Society w stworzeniu instalacji VR „Excrescence ~ Body Open Source” eksplorującej doświadczenie zbiorowej transformacji impulsu przyjemności.
SZKODA [DJ set]
https://soundcloud.com/kalaniukk
https://www.instagram.com/kalaniukk/
(czyli Kasia Kałaniuk ) to połowa kolektywu dj-skiego PÓŁSŁODKIE ŚCIERVVO, który pojawił się już wcześniej na Girls to the Front. Gra swoją ulubioną muzykę taneczną z naciskiem na szeroko pojmowany noise (lub chociaż jego małe elementy), którego słucha raczej częściej niż czegoś innego.
Impreza odbywa się w ramach afteru po Alameda 5 + WIDT • Lado w Mieście 2019 vol.5
A już dzień później zapraszamy na nasze kolejne wydarzenie Girls to the Front #28: Cudowne Lata / agus / Bez i Nadzieja
Girls to the Front: Od 2015 roku organizujemy koncerty dziewczyn (często debiutujących) z Polski i zagranicy, imprezy, performansy, dyskusje i warsztaty, a także wydajemy własnego feministyczno-queerowego zina. Swoją działalność rozpoczęłyśmy z zajawki dziewczynami w muzyce i chęci ujrzenia ich większej liczby na rodzimej scenie, kiedy w Polsce brakowało podobnych inicjatyw. Wkrótce sytuacja polityczna w naszym kraju tylko potwierdziła, że istnieje potrzeba bezpiecznej przestrzeni dla dziewczyn i innych niedoreprezentowanych grup, w której będą mogły dzielić się swoją twórczością i wyrażać opinie bez przerywających im mężczyzn. Głównym celem Girls to the Front jest budowa społeczności kobiet, osób niebinarnych, trans i queer, dostępnej, inspirującej i wspierającej, w której każdy głos jest tak samo ważny.
https://www.instagram.com/girlstothefront_/
girlstothefront.poland@gmail.com