Going. | Jazz Meets Punkt - KARNET I - na cały festiwal: Sokołowsko / Wałbrzych Filharmonia Sudecka 15-17.03.2023 - Filharmonia Sudecka

Jazz Meets Punkt - KARNET I - na cały festiwal: Sokołowsko / Wałbrzych Filharmonia Sudecka 15-17.03.2023

15-17 marca 2024

Filharmonia Sudecka

Festiwal

150 zł

150 zł

Karnet obejmuje 7 koncertów, realizowanych w ramach Festiwalu Sokołowsko Jazz Meets Punkt w terminie 15-17.03

Koncerty odbywają się w Kinie Zdrowie i Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu

Koncerty w dniach 15-17 marca zaprezentują siedem bardzo różnorodnych pod względem stylistyki projektów. Idea współpracy z artystami z Norwegii i Polski zrodziła się z potrzeby pokazania z jednej strony tego, co najnowsze i daleko wychodzące poza ramy wąskiego postrzegania jazzu i muzyki improwizowanej, a jednocześnie nawiązania do projektów i synergii między artystami_kami, które od dłuższego już czasu rozpoznajemy na rynku. Awangarda, współczesny jazz, pop, muzyka klasyczna, improwizacja… 15.03

g. 19:00

Wałbrzych, Filharmonia Sudecka

Koncert symfoniczny – Wiosna w Gruzji

Program:

Sulkhan Nasidze Symfonia Kameralna

Gia Kancheli Chiaroscuro na skrzypce i orkiestrę kameralną

Robert Schumann I Symfonia B-dur Wiosenna

Wykonawcy:

Mirian Khukhunaishvili – dyrygent

Veriko Tchumburidze – skrzypce

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej16.03 

g.19.00 - AMALIA UMEDA QUARTET 

Amalia Umeda - zaprezentuje prapremierę swojej najnowszej płyty w kwartecie (razem z Franciszkiem Raczkowskim, Michałem Aftyką i Michałem Szeligowskim), który od kilku lat wnosi powiew świeżości do polskiej sceny muzyki improwizowanej. 

Wykonawcy:

Amalia Umeda (skrzypce/wokal), Franciszek Raczkowski (fortepian), Michał Aftyka (kontrabas) i Michał Szeligowski (perkusja). 

Kino Zdrowie

g.21.00 - Benedikte Askedalen Quartet

How to Sallie, nazwa projektu Benedikte Askedalen Quartet, wyłonił się z improwizacji producenta i klawiszowca Ole Pettera Ålgårda, gitarzysty Eirika Lindtnera i wokalistki / autorki tekstów Benedikte Kløw Askedalen. Przygotowany na okazję Festiwalu Sokołowsko Jazz koncert to mieszanka fragmentów napisanego materiału, zarówno wydanego, jak i niewydanego, oraz improwizacji wokół nich. Na występie dla Festiwalu trio Askedalen, Lindtnera i Ålgårda wesprze też gościnnie występujący basista Olav Hanem.

Kino Zdrowie

g.22.00- Live Remix koncertu Benedikte Askedalen Quartet

Kino Zdrowie17.03.2024 

g.15.00 - 

Ingebrigt Håker Flaten / Mikołaj Trzaska / Paal Nilssen-Love - Sokołowsko

Trio pojawia się na koncertowej trasie w Polsce w marcu 2023 roku. Biorąc pod uwagę obecność tak znakomitych muzyków w składzie zespołu, spodziewajmy się spektaklu koncertowego na bardzo wysokim poziomie. Połączenie jednej z najsłynniejszych sekcji światowego, intuitywnego jazzu oraz jednego z najbardziej znanych, uznanych, przedstawicieli krajowej sceny muzyki improwizowanej – kompozytora muzyki filmowej i saksofonisty Mikołaja Trzaski. Sekcja Haker Falten i Nilesen Love na co dzień stanowi podstawę wielu światowych składów, znanych jako Atomic czy Fire Matza Gustafsona, grając również z Davidem Maray’em czy Peterem Brötzmannem.

Kino Zdrowie

g. 16.00 - Live Remix Ingebrigt Håker Flaten / Mikołaj Trzaska / Paal Nilssen-Love

Kino Zdrowie

g.18.00 - Maciej Obara / Kit Downes / Ole Morten Vågan / Veslemøy Narvesen

Jeden z najbardziej spektakularnych przykładów międzynarodowej synergii pomiędzy różnorodnymi stylistykami, czyli jakości, o którą dba Festiwal. Kwartet saksofonisty Macieja Obary to zaproszenie do specjalnego projektu, w którym udział wezmą w nim również: jego przyjaciel z kwartetu Ole Morten Vågan - jeden z najbardziej szanowanych i rozchwytywanych basistów europejskich Kit Downes - fenomenalny pianista i improwizator, grający również na organach oraz Veslemøy Narvesen - czołowa perkusistka młodego pokolenia w Norwegii.

Filharmonia Sudecka w Walbrzychu

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej