Going. | WINTER REGGAE 2024 - Centrum Kultury Studenckiej "Mrowisko"

WINTERREGGAE 2024

16.03.2024 CKS Mrowisko, klub Spirala, ul. Pszczyńska 85.

Otwarcie klubu: 18:00, start 19:00.

Winter Reggae to jeden z najstarszych festiwali w Polsce, pierwsza edycja miała miejsce w 1985 roku w legendarnym gliwickim klubie Gwarek. Co roku przyciąga rzesze fanów a na scenie pojawiają się gwiazdy i ich młodsi koledzy.

TABU

Tabu to Śląski zespół , którego początki sięgają 2003 roku. Zagrali prawie 2 tysiące koncertów. Wygrali wiele prestiżowych nagród na muzycznych festiwalach. Są m.in. podwójnym laureatem nagrody "Złoty Bączek" przyznawanej najlepszemu zespołowi festiwalu Woodstock / Pol'and'Rock. Do tej pory nagrali 6 studyjnych albumów. Najnowszy album nosi nazwę "Lunapark". Muzyka Tabu to energetyczne reggae z charyzmatycznym wokalem i mocną sekcją dętą. Teksty są bardzo osobiste ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne.

https://www.facebook.com/tabu.bandpl 

JAMAJKI

Zespół JAMAJKI powstał w 2021 roku z inicjatywy dwóch rodowitych tyszan: frontmana i wokalisty Michała ,,MAJKI" Knieżyka oraz Daniela Pejsa- basisty. Brzmienia zespołu opierają się głównie o twórczość i kompozycje autorskie MAJKI-ego stworzone przez ostatnich kilka lat. Na pokładzie zespołu znajdują się aktywni muzycy koncertujący po całej Polsce jak i za granicą z wieloma znanymi zespołami i wykonawcami m.in- Brinsley Forde(Aswad), Konopians czy Shashamane. Ich muzyka to żywe połączenie korzennych dźwięków reggae, nowoczesnego brzmienia, energicznej sekcji dętej i charyzmatycznego wokalu.W 2023 roku skład wydał swój debiutancki album EP na którym znalazło się pięć utworów. Zespół zaczął koncertować na żywo w maju tego samego roku, po krótkim czasie zdobywając wyróżnienie na 22. Ostróda Reggae Festival, oraz wygrywając 23.Festiwal Reggae Na Piaskach.

https://www.facebook.com/Jamajkiband 

DAMIAN SYJONFAM

Jest jednym z najważniejszych artystów polskiej sceny reggae, autorem tekstów i producentem muzycznym. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w 2014 roku wraz z wydaniem pierwszej płyty „Wracam do Domu", która odniosła ogromny sukces i zapewniła mu rzeszę fanów. Kolejne płyty 2016 „To co było, to będzie" oraz 2018 „Czuję, więc jestem" potwierdziły konsekwencję w lirycznym przekazie oraz muzyczny rozwój Damiana. Przez lata koncertował wraz z zespołem w całej Polsce, i za granicą. Dzięki szczerości i naturalnemu zachowaniu na scenie postrzegany jest jako artysta niosący ważny uniwersalny przekaz ponad wszelkimi podziałami docierając do każdej publiczności bez względu na preferencje muzyczne.W 2023 roku wydawnictwo One Fam wydało czwarty album Damiana Syjonfam „77".

https://www.facebook.com/syjonfam 

ROOTSTONE

Rootstone to brytyjski zespół grający muzykę reggae. Grupa powstała w 2016 roku, a w jej skład wchodzą muzycy z Polski, Angoli i Ugandy. Koncertują głównie w Anglii zarówno na klubowych jak i festiwalowych scenach. Ich muzyka to głębokie korzenne reggae, z dodatkiem elementów dubu, co nadaje jej niepowtarzalny charakter. Koncerty Rootstone to eksplozja energii, która ogarniając publiczność czyni ich występy wyjątkowym doświadczeniem. W 2023 roku Rootstone wzięli udział w renomowanym Ostróda Reggae Festiwal, gdzie zdobyli pierwszą nagrodę w Konkursie Czwórka Positive Music Contest. Jako laureat Konkursu Zespołów Emerging Bands Rootstone zagrali również na jednym z największych festiwali w Europie – Pol'and'rock Festival 2023. Zwieńczeniem poprzedniego sezonu była nagroda Beacon Urban Music Awards (BUMA 2023), którą Rootstone otrzymało w kategorii Dancehall/Reggae. Pierwszy album zespołu nosi tytuł "Must Resist".

https://www.facebook.com/rootstonereggaeband 

BETHEL

Zespół powstał w grudniu 2006 roku we Wrocławiu. Rok 2010 okazał się przełomowy w karierze zespołu, który nie tylko zagrał 80 koncertów w ramach trasy „Positive Bethel Tour 2010”, ale także zdobył wiele prestiżowych wyróżnień m.in. nagrodę publiczności podczas GranPrix Festiwalu Fama we Wrocławiu i nagrodę festiwal Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim. Miesiąc później uzyskał tytuł Honorowego Laureata podczas finału Festiwalu Fama w Świnoujściu. Zespół wyróżniono tam za wysoki poziom wykonawczy. Zwieńczeniem roku była premiera debiutanckiego albumu zespołu „Muzyka Serc”. Kolejny album „Dobrze” ukazał się w roku 2014, gościnnie na płycie pojawił się zespół Enej oraz Luxtorpeda[

https://www.facebook.com/bandbethel Po koncertach afterparty: TUN UP SOUNDOrganizatorem jest ZIMA Records.

Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Partnerem głównym wydarzenia jest Miasto Gliwice.

Patronat na imprezą objął Prezydent Miasta Gliwice Adam Neumann.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej