Going. | Teo Olter Quintet x BLED - Klub SPATiF

Teo Olter Quintet x BLED

20:00 | Czwartek, 25 kwietnia 2024

Klub SPATiF

Koncert

50 zł

50 zł

TEO OLTER QUINTET x BLED

Alpaka Records Presents:

Spotkanie dwóch wyjątkowych środowisk twórczych - Trójmiasta i Miasta Stołecznego Warszawy, gdzie duch DIY zderza się z niesamowitą kreatywnością. Alpaka Records i Lubię Cię Booking łączą siły.

Zapowiada się wyjątkowy wieczór, w trakcie którego zaprezentujemy absolutną świeżynkę z katalogu wytwórni - Teo Olter Quintet „In Pursuit of Happiness”, oraz samych ojców założycieli w postaci duetu BLED - Emil Miszk i Sławek Koryzno. Alpaka Records to niezależne wydawnictwo, silnie związane z trójmiejską sceną muzyczną. Powstała w roku 2017 z inicjatywy „nowej fali” artystów, którzy postanowili poszukać własnej drogi i niezależności. Teo Olter Quintet:

“In Pursuit of Happiness” to muzyka drogi. Udźwiękowienie podróży - pogoni za szczęściem. Muzyka pełna ciepła i nadziei mimo oczu otwartych na świat. Wyzwalające, rwące do tańca dwa basy to stabilny fundament, na którym opiera się brzmienie quintetu. Ale w trakcie tej podróży pojawia się na chwilę ktoś nowy i zaprasza nas w zupełnie nieznane miejsca. Kompozycje na płycie łączą precyzyjnie skonstruowane subtelne pomysły z nieokiełznaną energią improwizacji napędzającą kolejne obroty formy i dialogi między instrumentami.

Teo Olter - perkusjaKamila Drabek - kontrabasTymek Bryndal - gitara basowaTadeusz Cieślak - saksofonAleksander Żurowski - piano

https://open.spotify.com/album/1N5mrlDYJkq6hjZFW6uEfRhttps://alpakarecords.bandcamp.com/album/in-pursuit-of-happinesshttps://www.youtube.com/watch?v=XtS69ce_ZqQBLED:

Oddech. Przepona. Grdyka, Tchawica. Płuca. Praca mięśni, motoryka. Jeden organizm zakorzeniony w dwóch bytach – Emil Miszk i Sławek Koryzno. BLED. Dwa istnienia - jeden czas. Nie wiedzą, kiedy zamknęli oczy podczas tworzenia swoich pierwszych brzmień. Trąbka, perkusja – z tych żywych; Oscylatory, filtry, generatory obwiedni – z tych zapisanych w Voltach.

Fascynacją, z której zaczerpnęliśmy nazwę, jest "Dune” powieść sci-fi napisana przez Franka Herberta. Muzyka Bled to Interpretacja futurystycznych wizji takich filmów jak "Alien", "Blade Runner" czy "2001: A Space Odyssey". Soundtrack do niewyreżyserowanego jeszcze filmu.

BLED to nie zderzenie światów. To subtelne przenikanie się, a nawet więcej - wtapianie się jednego świata w drugi, następnie trzeci, czwarty... To fuzja tak delikatna, że niemal naturalna. Spontaniczność, organiczność i minimalizm schowanie pod warstwą kosmicznego pyłu, pokrywającego pustynną planetę na końcu galaktyki - BLED, czyli Emil Miszk i Sławek Koryzno zapraszają na podróż, z której nie chce się wracać.

„Noc na pustyni, gdzie po upalnym dniu przychodzi ochłodzenie.”

Emil Miszk - trąbka, elektronikaSławek Koryzno - perkusja, elektronikaBilety: 50/60 pln

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej