Going. | João DeSousa Trio - Klub SPATiF

João DeSousa Trio

20:00 | Sobota, 27 kwietnia 2024

Klub SPATiF

Koncert

50 zł

50 zł

Przybywając z Portugalii przez Londyn i Wrocław João DeSousa, obecnie mieszkający w stolicy Polski, świętuje w tym roku jedną z najbardziej kultowych dat we współczesnej Portugalii. Tak zwana rewolucja goździków miała miejsce 50 lat temu i stała się nie tylko motorem zmian politycznych, które ukształtowały oblicze Europy w latach 70. XX wieku, ale także symbolem portugalskiej tożsamości kulturowej.

Aby uczcić tę rocznicę DeSousa prezentuje świeży (tzw. premierowy) materiał poświęcony twórczości José Afonso, jednego z najwybitniejszych autorów piosenek XX wieku. W swojej twórczości obejmującej Fado de Coimbra, pieśni interwencyjne i rewolucyjne, eksperymenty dźwiękowe i poszukiwanie wpływów afrykańskich rytmów, folkloru iberyjskiego i brazylijskiego, José Afonso w dalszym ciągu inspiruje nowe pokolenia muzyków poprzez plastyczność swoich melodii i aktualność jego filozoficznych i politycznych tekstów.

Do gitary i głosu João DeSousy dołączają Michał Górczyński (klarnet kontrabasowy), z którym DeSousa współpracował przy płycie Fado z Bastarda Trio, oraz Noam Zylberberg (fortepian), lider cenionej Małej Orkiestry Dancingowej. Spodziewamy się wieczoru muzyki, celebracji, eksploracji i spotkania kultur pomiędzy fado, minimalizmem i popową wrażliwością.

João DeSousa - głos, gitaraMichał Górczyński - klarnet kontrabasowyNoam Zylberberg - piano

https://www.facebook.com/joaodesousamusic/

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej