
Festiwal Wibracje 202509:00 | Środa, 16 lipca 2025Osada Młynarza
Koncerty
274 zł |
274 zł
|
Wibracje to otwarte, 5 dniowe wydarzenie, łączące cechy festiwalu, wystawy, targów, konferencji i zajęć interaktywnych. Spotkania prowadzone są przez najlepszych fachowców i pasjonatów. Wieczorami odbywają się koncerty i happeningi artystyczne. Zajęcia odbywają się od rana do wieczora, w wielu strefach tematycznych. Teren Festiwalu wyposażony jest w infrastrukturę: pole namiotowe, sanitariaty, strefę gastronomiczną, parking.
To spotkanie tych, którzy wiedzą, że życie w codziennym dobrostanie jest łatwe; że mądrość to coś więcej niż sama wiedza. To nie festiwal tylko stan świadomości, w którym radość nie zna hamulców, a zabawa i wyrozumiałość idą pod rękę.
PROGRAM MUZYCZNY
Wyjątkowo zgrabnie prezentuje się tegoroczna scena muzyczna. Spotkamy na niej światową śmietankę artystów Etno World oraz, od dawna wyczekiwany przez fanów Wibracji, formację Łaki Łan. Wśród artystów zagranicznych posłuchamy między innymi Nneki; po raz pierwszy wystąpi w Polsce peruwiański zespół Novalima. „Osobiście – szczególnie cieszę się na koncert Facesoul – Londyńczyka o somalijskich korzeniach, który na scenie festiwalowej występuje w Polsce również po raz pierwszy. Jest artystą o niezwykłej wrażliwości i jeszcze bardziej niezwykłym głosie” – mówi Magda Ballada – organizator Festiwalu wibracje.
Wiele osób czeka na występ grupy Amenti Theatre Company. ATC to neo-mityczny teatr tańca, który łączy różne formy sztuki: taniec, muzykę na żywo, aktorstwo i scenografię. Przyjadą z projektem orbitującym wokół transformacji gniewu. To wieczorami i nocą. A dni będziemy zaczynać jogą, zajęciami ruchowymi, które prowadzić będzie między innymi Ola Żelazo.
WYKŁADY I WARSZTATY
Wykłady i warsztaty nadal odbywają się w 10 strefach tematycznych: umysłu, wiedzy, zdrowia, dźwięku, sztuki czy tantry. W tej ostatniej, po kilka latach przerwy, pojawią się ponownie Zosia i Dawid Rzepeccy.
Obok nich w programie tegorocznych Wibracji spotkamy: dr Tadeusza Oleszczuka, Beatę Pawlikowską, o ADHD wśród dzieci i rodziców będzie mówił dr Jarosław Jóźwiak, a prof. Paweł Holas w tematyce praktycznej opowie o zagadnieniu uzależnień cyfrowych, a filozoficznie o świadomości i jej związku z wolną wolą. Redaktor Naczelny bithub – Adam Kubaty przybliży nam zjawisko kryptowalut. Będziemy też rozmawiać o stanie naszego klimatu i o warzywniakach na balkonowych ogródkach. Prof. Wojciech Dragan opowie o nowinkach naukowych z badań nad dziedziczeniem traum. Pojawi się mało znana w Polsce, na zachodzie nawet goszcząca jako kierunek studiów, technika relaksacyjna – Sofrologia.