Going. | TransSefarad - Zamek Królewski

Zapraszamy do pałacu Pod Blachą na koncert z cyklu "Barwy Orientu".

Wystąpią:
Anna Riveiro ? śpiew, gitara, lira korbowa, scenariusz koncertu
Marcin Olak ? gitara akustyczna, elektryczna i preparowana, darabuka, aranżacje
Michał Pindakiewicz ? gitara klasyczna i akustyczna, udu, aranżacje

W programie usłyszymy pieśni sefardyjskie we współczesnych aranżacjach. W opracowaniach utworów słychać przenikanie się różnych muzycznych światów: od muzyki dawnej i etno, poprzez muzykę klasyczną, aż do jazzu i muzyki intuitywnej. Koncert nawiązuje do średniowiecznych korzeni muzyki sefardyjskiej, ale ukazuje również jej współczesne oblicza.

Anna Riveiro śpiewa w oryginalnym języku Żydów sefardyjskich ? ladino, stosując w śpiewie techniki bliskie dawnym ludowym praktykom wykonawczym. Jej śpiew nawiązuje do tradycji interpretacyjnych średniowiecznej Hiszpanii, jak również do stylu wykonań pieśni sefardyjskich w arabskiej części basenu Morza Śródziemnego. Gitarzyści grają dla kontrastu otwarte formy, oparte na współczesnej harmonii i w dużym stopniu improwizowane.

Niekiedy wokalistka dołącza się do improwizacji muzyków: dźwiękiem, słowem, szeptem, gestem? I tak toczy się wspólna, pełna różnorodnych emocji i ekspresji, niezwykła sefardyjska opowieść. Kunszt wokalny solistki i wirtuozeria muzyków gwarantują naprawdę wyjątkowy spektakl muzyczny.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej