Going. | PORANNY SPACER - Park Pole Mokotowskie

Zapraszamy na kolejną edycję wiosennych spacerów po Polu Mokotowskim!

23,24 kwietnia godz. rozpoczęcie 11:00 lub 14:00
bilety: bezpłatne wejściówki | konieczna rezerwacja: kasa@teatrochoty.pl

?Poranny spacer? to audiowalk, który opowiada o przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości Pola Mokotowskiego. Zawiera w sobie świadectwa zdarzeń i doświadczeń, które miały miejsce albo które mogły się wydarzyć w miejscach odwiedzanych przez uczestników.

"Niepostrzeżenie banalny park zamienia się w rezerwuar prywatnej pamięci: słyszę muzykę z klubu Paradise działającego w latach 90. i warkot samolotów startujących z lotniska 60 lat wcześniej, kibicuję lekkoatletom bijącym rekordy na stadionie Skry w latach 70., aby za chwilę przenieść się do sierpnia roku 1944, na strych, na którym chowają się przerażeni ludzie. Zdejmuję słuchawki, głosy milkną, ale w głowie wciąż pulsuje przeszłość. Jest tak, jak pisał Kapuściński: ?Miasto odsunęło się i znikło, zwolniło swój uścisk, pozwala od siebie odpocząć? ? pisze Roman Pawłowski o swoim ?Porannym spacerze? w ?Gazecie Wyborczej?.

W tym projekcie widz staje się słuchaczem oraz spacerowiczem. Podążając po śladach opowiadania Ryszarda Kapuścińskiego oraz zebranych przez artystów wywiadów, porusza się w przestrzeni kilku warstw parku: realnej przestrzeni Pola Mokotowskiego, nagranych dźwięków z tego terenu oraz przestrzeni wyobraźni, którą uruchomią zebrane historie.

Spacer rozpocznie się w Teatrze Ochoty, a potem przeniesie na teren i ścieżki parku. Korzystając ze smartfonów, uczestnicy będą szli przez Pole Mokotowskie, śledząc wybrane trasy na mapie. W czasie spaceru będą im towarzyszyć nagrane wypowiedzi świadków i sceny wywiadów z nimi. Każdy ze spacerowiczów dostanie również kopertę ze zdjęciami parku, które będzie oglądał podczas słuchania wybranych scen.


Reżyseria: Eleonora Herder
Dramaturgia: Szymon Wroblewski
Sounddesign: Jan Mech

Głosy: Iza Gwizdak, Dominka Kojro, Marcin Korcz i Eleonora Herder

PARTNERZY PROJEKTU

Teatr Ochoty
Goethe Institute
Biblioteka Narodowa
Muzeum Warszawy
Z Zentrum für Proben und Forschung, Frankfurt
Sennheiser

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej