Going. | Majówka na Barce - BarKa

Majówka na Barce

22:00 | Piątek, 29 kwietnia 2016

BarKa

Impreza

Free

Free

Cumujemy BarKę! Sezon letni tradycyjnie zainaugurujemy w majówkę, tym razem czterema imprezami i koncertem.

Zaczniemy w piątek 29 kwietnia z DUNNO Recordings, sobota to impreza z The Very Polish Cut-Outs, dzień później parkiet i stery przejmą Jedynak (Flirtini) z Grohem i Buszkersem (U Know Me), a na zakończenie długiego weekendu i piękny początek tygodnia przygotowaliśmy koncert cygańskiego Tsigunz Fanfara Avantura i afterparty z ekipą Soul Service.

~~~

PIĄTEK 22:00 - DUNNO Recordings
Kolejny sezon imprez na Barce rozpoczniemy z DUNNO Recordings i ich tajemniczym gościem.
DUNNO Recordings to niezależna wytwórnia płytowa i duet DJ-ów: Filipa Lecha, antropologa związanego z Culture.pl i Lutto Lento, producenta muzyki elektronicznej i relaksacyjnej, kompozytora.
Imprezy DUNNO zawsze są nietuzinkowe i pełne niespodzianek. Jak sami lubią o nich mówić: "Gramy z płyt, dziwnie i wesoło".

SOBOTA 22:00 - The Very Polish Cut Outs
Istniejąca przez sześć lat inicjatywa skupiała się na promowaniu niesłusznie zapomnianych perełek polskiej fonografii, podając je w nowej formie w postaci serii re-editów. Obok dobrze znanej "Krystyny", ekipa TVPC podbiła kluby w Polsce i zagranicą przeróbkami nagrań Breakoutu, Kombi, Zdzisławy Sośnickiej, Maanamu i AYA RL. Edity zapomnianych nagrań z peerelowskiej przeszłości trafiły na playlisty najlepszych światowych DJów i do świadomości tysięcy odbiorców z Europy, Japonii i USA. Po opublikowaniu dziesięciu wydawnictw winylowych i piętnastu cyfrowych epek, label zawiesił działalność.

Koniec działalności wydawniczej nie oznacza śmierci idei, która przyświecała od samego początku TVPC, dlatego zdecydowaliśmy się grać dalej. W sobotę 30 kwietnia na Barce zagra pomysłodawca i szef The Very Polish Cut-Outs - mieszkający na stałe w Berlinie Zambon oraz jego dobry znajomy, ukrywający się pod enigmatycznym pseudonimem KARARA.

NIEDZIELA 22:00 - JEDYNAK (FLIRTINI) + GROH & Buszkers (U Know Me Records)

Trzech kolegów, weteranów i rezydentów:

JEDYNAK - Flirtini to projekt tworzony przez dwójkę przyjaciół: Menta XXL (połowa zespołu Rasmentalism i Jedynaka (bookera i promotora z wieloletnim doświadczeniem). Ich flagowym przedsięwzięciem jest niepowtarzalny cykl imprez, bijący od 3 lat rekordy popularności. Regularnie goszczą na nim największe talenty muzyki elektronicznej. Do tej byli to m.in.: Hudson Mohawke, Cashmere Cat, Kaytranada, Rustie, Mount Kimbie, Bondax, JMSN, Onra, Odesza, What So Not, The Cool Kids, Dom Kennedy, Oddisee & The Good Compny, Mr. Carmack, ESTA, Wave Racer, Snakehips, Falcons, Sango, Stwo, RL Grime, Just Blaze, Yung Gud, Hoodboi, 813, GANZ, Star Slinger, IAMNOBODI, FKJ, Shash'U, Lapalux, DJ Sliink, Drippin, Evil Needle, Jarreau Vandal, Dave Luxe, DJ Paypal, DJ Rafik.

GROH - Zgorzkniały, podstarzały i łysiejący wydawca płyt winylowych, który od kilkunastu lat z kiepskim skutkiem stara się nauczyć miksować i skreczować, ale ma fajne (choć stare i zdarte) winyle.

BUSZKERS - Reprezentant wytwórni U Know Me Records. O jego setach można powiedzieć tak - zawsze tanecznie, od nu beats i hiphopu, przez disco i house, po trap i juke. Występował w najlepszych polskich klubach z wieloma zagranicznymi gwiazdami (m.in. FKA Twigs, James Blake, Kaytranada, Rustie, Hudson Mohawke, Anderson .Paak czy Flying Lotus) a także na festiwalach Open'er, Selector, Coke Live, Tauron Nowa Muzyka, Up To Date, Burnin Snow czy chorwackim Outlook Festival. W 2008 r. rezydent imprez !EDU w poznańskim Eskulapie. Od 2011 współprowadził cykle imprez w warszawskich klubach Powiększenie, Cafe Kulturalna, BarStudio, Miłość oraz BarKa. Obecnie jest gospodarzem audycji U Know Me Radio na antenie Radia Kampus.

PONIEDZIAŁEK 20:00 - Koncert Tsigunz Fanfara Avantura + After: Soul Service
Przejechali 70 tysięcy kilometrów, zagrali prawie 150 koncertów, rzeki przepłynęli, góry pokonali, gęstym lasem przeszli, nocy nie przespali. Koncertowali w ZSRR, NRD, Jugosławii i Czechosłowacji - w Serbii, Rosji, na Ukrainie i Mołdawii, Czechach, Niemczech, Portugalii, Francji i na Węgrzech, gościli na legendarnym festiwalu w Guczy i na Sziget Festival, pojawiali się w Polsacie, TVP 2, na Top Trendy i Giełdzie Papierów wartościowych, na procesji Bożego Ciała i kilkunastu weselach, festiwalu mleka i festiwalu nalewek, nieraz narażając się na śmierć lub ciężkie kalectwo. W Polsce wygryźli Gorana Bregovicia, we Francji pomylono ich z Offspring! Tsigunz Fanfara Avantura - tygrysy surowego brzmienia nu-gypsy!

Tsigunz Fanfara Avantura to pełnokrwista orkiestra dęta, serwująca kaloryczne bomby w stylu balkan-tuttifrutti. Zespół tworzą znakomici instrumentaliści, którym zapomniana w ostatnich latach formuła orkiestry dętej, posłużyła jako pretekst do realizacji własnej, oryginalnej wizji muzyki.
https://www.youtube.com/watch?v=x_-H96wQks4

Po koncercie muzykę wszelkich gatunków, z całego świata i wszystkich epok zagrają nasi starzy przyjaciele: Burn Reynolds i Papa Zura, członkowie kolektywu Soul Service, od lat rozgrzewających do białości parkiety i pokłady warszawskich klubów.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej