Going. | Malarstwo holenderskie i flamandzkie - Muzeum Łazienki Królewskie

Malarstwo holenderskie i flamandzkie

09:00 | Piątek, 29 kwietnia 2016

Muzeum Łazienki Królewskie

Sztuka

Free

Free

Dzięki owocnej współpracy z Muzeum Mauritshuis w Hadze i Ambasady Królestwa Niderlandów mamy przyjemność zaprosić Was na wystawę Malarstwo holenderskie i flamandzkie w Łazienkach Królewskich z kolekcji Muzeum Mauritshuis w Hadze.
W pierwszej odsłonie otwartej od 29 kwietnia pokażemy obraz "Kwiaty w szklanym wazonie" pędzla Abrahama Mignona (29.04?30.06.2016)
Od 1 lipca będzie można oglądać drugie arcydzieło - obraz Gonzalesa Coquesa "Wnętrze galerii obrazów" (1.07?30.11.2016)

Oba płótna pochodzą z kolekcji zgromadzonej przez Wilhelma V, księcia Oranje-Nassau (1746?1806), namiestnika (dziedzicznego władcy) Zjednoczonych Prowincji, czyli północnych Niderlandów. Stanowi ona trzon dzisiejszych zbiorów Mauritshuis. Kontynuując dzieło rozpoczęte przez swego ojca, Wilhelma IV (1711?1751), Wilhelm V przywrócił świetność kolekcji, całkowicie niemal rozproszonej przez poprzednich przedstawicieli dynastii orańskiej.

Dzieła będą eksponowane w Królewskiej Galerii Obrazów w Pałacu na Wyspie.

Oficjalne otwarcie wystawy obrazu ,,Kwiaty w szklanym wazonie? odbędzie się 29 kwietnia, w trakcie Dni Holenderskich od godziny 9.
Warto wiedzieć, że od 29.04. do 8.05. oferujemy bezpłatny wstęp do obiektów. :)

To nie wszystko! Wystawie będą towarzyszyć spotkania z obrazem ?Kwiaty w szklanym wazonie? Abrahama Mignona z botanikiem i historykiem sztuki.

3 czerwca, 18: 00, Pałac na Wyspie, Galeria obrazów
17 czerwca, 18: 00, Pałac na Wyspie, Galeria obrazów

Martwe natury Abraham Migniona stanowią jedne z najcenniejszych przedstawień floralnych w holenderskim malarstwie XVII-wiecznym. Okazją do przyjrzenia się jego twórczości będzie spotkanie poświęcone "Kwiatom w szklanym wazonie". Na obraz spojrzymy z dwóch różnych perspektyw, gdyż rozmowę przy nim poprowadzą botanik i historyk sztuki: dr Halina Galera i dr Marek Maksymczak

Więcej informacji: www.lazienki-krolewskie.pl/pl/aktualnosci/malarstwo-holenderskie-w-lazienkach-zobacz-slynny-obraz-mign

Zapraszamy!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej