Going. | WWW 2017: DJ EZ, Batuk - Miłość / Patio Kredytowa 9

Na mapie Festiwalu WWW nie mogło zabraknąć adresu Kredytowa 9, gdzie zawsze gościli jedni z najciekawszych artystów składu World Wide Warsaw. Tak będzie i podczas nadchodzącej 3 edycji - w Miłości pokaże się mieszanka wybuchowa, bo aż 2 headlinerów. Jeden z najlepszych DJ-ów na świecie, żywa legenda DJ EZ oraz energetyczne trio z RPA - Batuk, twórcy wielu parkietowych hitów.

Dj EZ nie jest po prostu dobrym didżejem - to człowiek instytucja i mistrz swojego fachu. Jego umiejętności za konsoletą szokują i zachwycają. Mało kto potrafi być tak kreatywny stojąc za DJ-ką i za każdym razem zmieniać znane utwory w wyjątkowe edity, których nie da się usłyszeć u nikogo innego. EZ zaczynał ponad dwie dekady temu. W 1994 roku założył własną nielegalną radiostację, która szybko została zamknięta przez londyńskie władze. Na szczęście jego umiejętności rozniosły się szerokim echem i szybko trafił pod skrzydła Freek FM, gdzie co sobotę przez 4 godziny szalał za deckami. Z każdym tygodniem ksywka EZ zyskiwała coraz większy rozgłos aż w 1999 trafił on do radia Kiss 100, gdzie prezentował swoją ukochaną muzykę przez następne 14 lat. W zeszłym o EZ trafił rozpisywały się nawet mainstreamowe media w związku ze jego 24 godzinnym setem, która zagrał w ramach charytatywnej akcji dla Cancer Research UK - jego występ pomógł uzbierać ponad 60 tysięcy funtów. W Polsce londyńczyk pojawi się po raz pierwszy i jesteśmy pewni, że ten set zostanie w pamięci na bardzo długo.

Batuk to kolektyw kreatywny wywodzący się z RPA stworzony przez producentów Aero Manyelo i Spoek Mathambo, do których dołączyła wokalistka Manteiga. Główny powodem istnienia Batuk jest łączenie house’u z afrykańską diasporą i mieszanie kultury i języków świata. Na koncie mają multidyscyplinarne kolaborację w RPA, Mozambiku czy Ugandzie. W Polsce Batuk wystąpi po raz pierwszy promując swój debiutancki album „Música Da Terra”. Ich występy na scenie to energetyczne nieprzewidywalne sety, które porywają całą publikę i nikomu nie pozwolą stać w miejscu. Powiedzieć wulkan energii, to nie powiedzieć nic.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej