Going. | Natalia Przybysz - Babie Lato

NATALIA PRZYBYSZ - ?PRĄD?

24 czerwca, piątek, 21:00

WSTĘP WOLNY

Dla Natalii Przybysz punktem wyjścia do pracy nad nową płytą była piosenka ?Niebieski? z ostatniego wydawnictwa pt. ?Kozmic Blues Tribute to Janis Joplin?. Artystka kontynuuje, więc przygodę z bluesem i klimatem rocka z lat 60. ? Spotkanie z piosenkami Janis dało mi szansę doświadczenia żywiołu ognia, którego nie chcę już nigdy utracić. Zrozumiałam, że chcę śpiewać o trudnych stronach życia, że prawda ma moc. Piosenki, które teraz piszę są bardzo osobiste, czasem nawet dramatyczne, pisane pod wpływem silnych przeżyć i refleksji ? mówi Natalia Przybysz, która jest też autorką wszystkich tekstów do nowej płyty. Nad produkcją muzyczną pracowała z Jurkiem Zagórskim, gitarzystą z zespołu

Album pt. ?Prąd? został wydany nakładem Warner Music Poland 17 listopada 2014 roku.
Patronat medialny: Radiowa Trójka

Koncerty w składzie:
Natalia Przybysz ? wokal, Jurek Zagórski ? gitara, Mateusz Waśkiewicz ? gitara, Filip Jurczyszyn ? bas, Hubert Zemler ? perkusja.

Natalia Przybysz, jedna z najbardziej charyzmatycznych i utalentowanych polskich wokalistek, artystka inspirowana soulem, jazzem and funkiem nie kryje pasji dla starych ciepłych motown?owskich brzmień i vintage?owych instrumentów./Warner Music Poland

O płycie artystka mówi następująco:

Wszystkie teksty po polsku pisałam sama i są dla mnie bardzo ważne, bo za każdą z piosenek kryje się bardzo konkretne przeżycie. Do jednej z piosenek zaprosiłam Tymona Tymańskiego, który w jednej z naszych prywatnych rozmów powiedział: ?ta płyta to babski Jack White. Dla mnie, to ogromny komplement.
W powstanie płyty zaangażował się cały mój zespół ? Jurek Zagórski jest producentem i współkompozytorem większości piosenek. Mamy utwór pomysłu naszego gitarzysty Mateusza Waśkiewicza i basisty Filipa Jurczyszyna.
Na płycie znaleźć będziemy mogli również piosenki Czesława Niemena i Miry Kubasinskiej.

Nowy album to muzyka z pogranicza bluesa i soulu, zakorzeniona zarówno w amerykańskiej tradycji obu gatunków, jak i otwarcie nawiązująca do klasyki polskiego bluesa i rocka z lat 60. i 70.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej